wtorek, 30 marca 2010

Słońce, Święta, porządki i .....antybiotyki.
L4 do końca tygodnia. Kaszel daje mi tak w kość, że naprawdę nie mam siły na kraftowanie, mądrzejsze czytadła, planowanie potraw na Wielkanoc, nie mówiąc o porządkach. Mam nadzieję , że z dnia na dzień będzie lepiej i w miejsce kaszlu, bólu brzucha i innych takich przyjemności pojawi się energia - w końcu zbliżają się jedne z najpiękniejszych i najgłębszych dni w roku. W związku z tym nasze mieszkanko przybiera nowe dekoracyjne szaty w tych miejscach, które spotkały już środki czyszczące i szmatę. Nie będzie tego dużo, ale mam nadzieję, że odczuwalnie.


Na oknie w jadalni zawisła gałązka z wydmuszkami i papierowymi kwiatkami, towarzyszy jej cudownie rozświetlony witraż Gosi - jej dzieła jeszcze się tu przewiną.A w dużym pokoju na oknie wisi gałązkowa kula, którą całą ozdobiłam borówkowymi gałązkami i strusim piórem. Na co dzień na oknie wisi gosiowy anioł, który nas pilnuje. Niestety nie widać tej soczystej zieleni listków, bo trudno zrobić to zdjęcie.


Na parapecie już wyrosła rzeżucha - w tym roku nie zapomniałam i na Wielkanoc będzie dorodna.


A na ścianie z grafikami i pamiątkowymi fotografiami zawisł borówkowy wianek.


W końcu też pojawiły się gałązki, które ozdabiają nutkowe jajka, papierowe kwiatki i kilka filcowych potworków, które też miały być jajkami.


A papierowe kwiatki są z karbowanej wstążki do bukietów, cienkiej wstążeczki i drewnianych koralików. Proste i dość efektowne.


W jadalni dumnie prezentuje się niedzielna palma w dzbanuszku, który kupiłam (ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu) w sklepie z serii "wszystko po 4 złote". W pobliżu dzbanuszka pojawiły się dwie drewniane pisanki. Zobaczyłam je w jakimś sklepie i przypomniały mi się takie same drewniane jajka, które dała mi kiedyś babcia ze strony taty, której już niestety nie ma. Tamte jajka jeszcze są - zostały u rodziców - ozdabiają wielkanocny koszyk, który dumnie nosi do kościoła mój brat. A te dwa drewniane jajka bardzo mnie cieszą i przypominają o babci. Borówkowy wianek wisi obok pamiątki jej I Komunii Świętej.Życzę spokojnego i owocnego przygotowywania przede wszystkim siebie do Świąt. A tą pracę niech umila Wam przygotowywanie domu do wpuszczenia w jego progi wiosny, radości i świeżości.

4 komentarze:

 1. Pięknie udekorowany dom! Wszystkie ozdoby są fajne, jednak najbardziej podobają papierowo-nutkowe pisanki. Są superfajne ! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam Twoje dekoracje i aranżacje. Są bardzo subtelne, nie przeładowane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tobie i Twojej Rodzinie życzę słonecznych i radosnych Świąt Wielkanocnych

  pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych:)

  OdpowiedzUsuń