wtorek, 12 listopada 2013

No to co...?! no to siup!Trochę się wzbraniałam przed pokazywaniem na blogu już wytworów około świąteczno-zimowych. Ale nie ma co ukrywać- te sanie już się rozpędzają i trzeba do nich wsiąść... Tym bardziej, że dwie tegoroczne świąteczne "kolekcje" chodziły mi już po głowie od dłuższego czasu. Tak więc prezentuję świąteczne preludium.

Po pierwsze CHOINKI w SWETERKACH! bardzo dużo ostatnio pracuję z kupowanymi gotowymi półproduktami. Jest to wygodne, ale jak tylko jest to możliwe wykorzystuję wtórnie różne rzeczy. To mnie zawsze w domowym rękodzielnictwie najbardziej pociągało. Tak więc do stroików i wianków często zbieram szyszki i drewienka, suszę owoce. A tegoroczny pomysł na choinki w sweterkach pozwala mi choć w  małym procencie  przetwarzać, a nie tylko wytwarzać:)ale pojawiły się też pierwsze tradycyjne choinki -siostry tych zeszłorocznychCzęste używanie w dekoracjach zastawy stołowej będzie mieć też odzwierciedlenie w realizacjach świątecznych. Zacznijmy od DESERU! oto wymarzony zimowy pucharek: jabłka, cynamon, anyż,orzechy,
 a zamiast tradycyjnej wisienki - ceramiczna choineczka:)


Dla łasuchów jest też większa wersja - w solidnej misce z uszkiem - taka zakamuflowana filiżanka:)


 
Gastronomiczne klimaty kończy zimowa wersja klasycznych FILIŻANKOWCÓW. Tym razem na ośnieżonych gałązkach przysiadły w nich jutowe ptaszki, co niektóre ubrane już w szaliki.Uwaga!będzie więcej zdjęć,ale -co tu ukrywać - to moi ulubieńcy!Żeby nie było, że separacja z WIANKAMI trwa... A na koniec nuda ... STROIKI. Na razie symboliczne trzy:)
 To taki skromny początek. I chyba w takiej gamie kolorystycznej w tym roku to się będzie obracać - biele, czerwienie, szarości i wszystkie odcienie drewna. Jak najbardziej naturalnie. Oby się udało:)


7 komentarzy:

 1. wszystko piękne :) a najfajniejsze choinki w sweterkach! :0

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie mam ten sam dylemat, czy już pora na świąteczne prezentacje? Ostatnio zrobiłam sesję domkom piernikowym, wiele innych świątecznych tematów pręży się z dumy, w oczekiwaniu na swoje 5 minut... Hmm, chyba dam się porwać temu szaleństwu przyśpieszonego przed-świętowania i sama niebawem powiem i pokażę co mam : ) Piękne- jak zawsze Twoje propozycje, Magdo!
  a.

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastyczne ozdoby zwłaszcza choineczki

  OdpowiedzUsuń
 4. ale świetne kompozycje, a choinki sweterkowe rewelacja:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne te sweterkowe kreacje choinek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietne dekoracje a choinki cudniaste a co pod skarpetką stożek styropianowy ?

  OdpowiedzUsuń