czwartek, 23 sierpnia 2012

Zaległości cz.2. Recyklingowe broszki.

Wstyd się przyznać.... poniższe broszki powstały rok temu. W czasie remontu łazienki był taki bałagan w całym mieszkaniu, że bez oporów szlifowałam brzegi kawałków fajansowego angielskiego dzbanka, który chyba nie przez przypadek się potrzaskał ;)


Przepis na taką broszkę (wisiorek / kolczyki) jest dość czasochłonny, ale efekt wydaje się być zadowalający i co ważniejsze z potencjałem. Postaram się w najbliższym czasie pokazać to krok po kroku. Najogólniej rzecz biorąc są to kawałki oszlifowanego fajansu w filcowej "ramce". Prezentowany zestaw kojarzy mi się z zimą - sprzyja temu zarówno gama kolorów jak i wykorzystane materiały.
Nie wybierałam specjalnie motywu, który chcę "ofilcować" - zresztą jest to trudne do realizacji, bo jak wiadomo dzbanki tłuką się jak chcą.
 Mam już sporą kolekcję :) potrzaskanych naczyń. Na razie przerobienia na biżuterię doczekał się tylko wspomniany dzbanek i mały fragment ze ślicznej filiżanki (poniżej). Myślę, że jest to dobry sposób na łzy po  stłuczonym pamiątkowym kubku lub elemencie z rodowej zastawy. Zawsze coś po takich małych tragediach nam zostanie...

p.s. oficjalnie zobowiązuję się do stworzenia instrukcji wykonania ceramiczno-filcowych elementów biżuterii.

7 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł na broszki;-)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Jestem pod ogromnym wrażeniem, fantastyczny pomysł, i naprawdę pięknie to wygląda! Idę wytłuc trochę naczyń ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł !
  mam prośbę ... możesz wyłączyć weryfikację obrazkową ...?
  5 raz wpisuję kod i ' wywala ' mnie ...

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł i piękne wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie słowa!!!i mam nadzieję, że udało mi się wyłączyć tę nieszczęsną weryfikację obrazkową. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jej, jestem pod dużym wrażeniem :) Fantastyczny pomysł :)
  Pierwszy raz widzę coś takiego :) Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń