środa, 22 sierpnia 2012

Wychodzenie z zaległości cz. 1. Ikony.

Marzy mi się jakaś sfera mojego życia w której nie będę miała zaległości.... Nie deklaruję się, że spróbuję z blogiem, bo w porównaniu z innymi obszarami moich zobowiązań jest małą kropelką. Ale spróbować zawsze można. Tym bardziej, że zbliża się wrzesień, a ten miesiąc zawsze kojarzył mi się z nowymi szansami, obowiązkami i nadziejami, że wszystkiemu sprostam. 

Zaczynam więc od ikon, które napisałam w pierwszej połowie tego roku. Przez te 6 miesięcy powstało 6 ikon. Na razie pokazuję 4. Jedna niestety opuściła dom bez fotografii (MB Igorska - prezent na ślub). A fotografii drugiej brakującej nie potrafię chwilowo znaleźć....i trochę mnie to martwi, bo to - jak dotychczas - najbardziej skomplikowana ikona, jaką napisałam.

MB Igorska -prezent na 50 urodziny

MB Włodzimierska - pamiątka dla kogoś niezwykłego, kto odchodził z mojej pracy.

MB Włodzimierska - prezent ślubny 
Chrystus Pantokrator - prezent na 18 urodziny.

Jak widać często piszę ikonę MB Włodzimierskiej - to moja ukochana ikona, z której bije niezwykła czułość. Tę ikonę często wykonuję (i polecam też zamawiającym) dla ważnych dla mnie osób, na ważne okazje. Mam do niej ogromny sentyment. Podobny rodzaj czułości i ciepła odnajduję też w ikonie MB Igorskiej i także ona często wychodzi spod mojego pędzla. A Pantokrator jest dla mnie klasyką; kanonem wśród kanonów. Ta ikona kojarzy mi się z siłą.

***

Oby zagubione fotografie się znalazły. Oby plik zaległości malał. 

Owocnego korzystania z ostatnich dni wakacji!

3 komentarze:

 1. piękne ikony ! masz talent ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie ikony mają podwójną wartość - jest w nich pasja, wiara i oddanie osoby, która je napisała. Twoje są bardzo piękne.
  Pozdrawiam
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne ikony! Ja pomalu przymierzam sie do pisania, ale czas jeszcze nie nadszedl.

  pozdrawiam

  PS. Nie mam pojecia w jaki sposob dopiero teraz natrafilam na Twojego bloga ;) Bede nadrabiac czytanie po powrocie z Polski!

  OdpowiedzUsuń